Z kolébky impresionismu do Prahy – Honfleur v Normandii

Honfleur

Z kolébky impresionismu do Prahy – Od moře po Seině rovnou k nám do srdce Evropy již podruhé putují obrazy a fotografie deseti umělců z přímořského městečka Honfleur v Normandii (pozvánka).

V Galerii ARTE Decor Gražyna se české veřejnosti představí skupina umělců z kraje Calvadosu. Výstavu slavnostně zahájí ilustrátor Bastien Loukia a malíř Daniel Pierre v úterý 12. července v 18h v prostorách galerie. Vernisáž je otevřena veřejnosti.

V Galerii ARTE Decor jsme pro Vás připravili pestrou koláž ilustraci,maleb a fotografii současných umělců z přístavu Honfleur, městečka galerii a umělců, které stálo u zrodu impresionismu. Tato unikátní přehlídka francouzských umělců vznikla díky iniciativě ilustrátora a malíře Bastiena Loukia, mladého talentovaného rodáka z Honfleur. Jako autor se rád zamýšlí nad osudem, náhodou, nekonečnem, životem a smrti. Jeho díla jsou snová, surrealistická, kde čas ani prostor nehraji roli. Jsou to alegorie, které divák interpretuje po svém, podle svého dosavadního prožitku. Nejzkušenějším umělcem skupiny je Son Cha Yong. Narodil se r. 1956 v Jižní Koreji. Nyní žije, tvoří a vyučuje kresbu a malbu v Honfleur. Na svém kontě má nepřeberné množství výstav v Asii, USA a po celé Evropě. Ve svých dílech mistrně spojuje tradiční korejské umění se západní figurální malbou.

Výstava potrvá od 12. do 30. července 2016.