Lea Fekete a Julia Zelená

Obě dámy jsou oděvní designérky, kterým v práci nestačí hranice materiálu oděvů, ale svojí kreativní tvorbu vložili do výtvarného kumštu.

Julie Zelená z Košic se dlouhodobě věnuje malbě na hedvábí, Lea Fekete z Bratislavy zas autorským šperkům a technice netkaných textilií.

Textilní obrazy Lei Fekete velmi dobře souzní s moderními chladnými materiály, jako jsou sklo a kov. Navršením (eskalací) barvy, důmyslnou imitací uměleckého gesta, ale především kvalitním zpracováním textilu, přijímají i polidšťují současné minimaFekete_fotolistické interiéry a byť se potom stanou středem zobrazované kompozice, ponechávají dostatek místa pro vnímání kvality a originality celého sdíleného prostoru.
Díla z ateliéru Julie Zelené jsou z jejího dlouhodobého cyklu „Krajiny“. Jako snad každý tvořivý výtvarný umělec se autorka dívá na přírodu  svým nezaměnitelným pohledem. V obrazech malovaných na hedvábí nám dává nám nahlédnout do svého vlastního obrazového světa, v kterém nacházíme nejen řád, harmonii a stabilitu, ale je protkán neuvěřitelnou plejádou barev, tvarů a vůní. Vypovídají o bohatosti, kráse a rozmanitosti života tak přesvědčivě, že máme chuť stát se alespoň na chvílí jeho součástí.

 

Vernisáž proběhne ve čtvrtek 29.9.2016 v 17:30 a výstava potrvá do 8.11.2016.